Кошик
11 відгуків
Бани, сауны, хамамы, под ключ. Производство вагонки, услуги по монтажу. Гарантия.
+380 (68) 015-18-80
+380 (99) 054-13-53

Як правильно користуватися сауною і що нам дає сауна?

Як правильно користуватися сауною і що нам дає сауна?

Як правильно користуватися сауною і що нам дає сауна? Історія сауни майже така ж стара, як і історія людства. Сауна є найпопулярнішою у Північній Європі, але й в Україні все більше прихильників регулярно користуються сауною. Що дає сауна і як правильно нею користуватися, щоб мати можливість насолоджуватися всіма її перевагами? 

Слово «сауна» походить з фінської мови. Зазвичай мається на увазі приміщення з високою температурою і високою або низькою вологістю (залежно від типу сауни). Термін сауна також використовується для опису самої термічної дії, під час якої тіло піддається впливу тепла з температурою, вищою за температуру тіла,  повітрям, насиченому водяною парою.

Види саун

В даний час ми розрізняємо кілька різних типів саун. Кожен з них відрізняється температурою і вологістю в приміщенні, а отже, і максимально безпечним часом перебування в сауні.

Суха сауна

Найчастіше виготовляють з дерева, опалюють піч а розпечене камінням, заливають водою. Суха сауна характеризується найвищою температурою (від 60 до навіть 120 °C) і низькою вологістю (бл. 5-15%). Сеанс у сухій сауні не повинен тривати довше 12 хвилин.

Волога сауна

У вологій сауні температура коливається від 50 до 65 °C, а вологість повітря становить приблизно 20-40%. Пар виробляється шляхом періодичного обливання водою гарячих каменів. Сеанс у мокрій сауні може тривати до 15 хвилин.

Парова лазня

Температура в паровій лазні відносно низька (прибл. 40 °C), а вологість досягає 100%. Піч замінили на парогенератор, а саме приміщення через підвищену вологість зазвичай оздоблюють з мозаїкою або мармуром. Сеанс у паровій лазні може тривати до 15 хвилин.

Інфрачервона сауна

Інфрачервона сауна – це тип сауни, в якій замість традиційної печі використовується інфрачервоне випромінювання. Температура в інфрачервоній сауні приблизно 50-60 °C, а вологість повітря не перевищує 25%. Сеанс в інфрачервоній сауні може тривати до 30 хвилин.

Як користуватися сауною?

Сауна – це специфічна філософія купання. Як правильно користуватися сауною, щоб не нашкодити собі і мати можливість насолоджуватися всіма перевагами сауни?

  1.     Перед входом в сауну ретельно вимийте і висушіть все тіло, а також зніміть макіяж. Шкіра повинна бути чистою, щоб вона могла виділяти піт і очищатися від токсинів.
  2.     Захистіть волосся маслом, заколіть і укутайте рушником або спеціальною шапочкою. Таким чином ви захистите їх від шкідливого впливу високої температури та надмірного випаровування води.
  3.     Зніміть окуляри, контактні лінзи, годинник, прикраси (сережки, ланцюжки, каблучки). Усі ці предмети, нагріваючись у сауні, можуть призвести до опіків.
  4.     Сауну краще використовувати без одягу або в рушнику (крім парилки, де рушник через деякий час промокне і стане важким). Всі предмети одягу блокують теплообмін, і якщо просочитися потом, вони можуть подразнити шкіру, сприяючи натиранню.
  5.     Зніміть взуття перед тим, як зайти в сауну.
  6.     Починайте процедури в сауні з найнижчих лавок, поступово рухаючись вище (чим вище, тим вище температура).
  7.     Якщо ви лежали в сауні на рушнику, почекайте 1-2 хвилини в положенні сидячи, перш ніж вийти. Так ви уникнете раптового відтоку крові, попередивши запаморочення і можливу непритомність.
  8.     Після виходу з сауни охолодіть своє тіло під душем. Найкраще робити це поступово, починаючи з теплої води і закінчуючи крижаною.
  9.     Після душу відпочиньте приблизно 10-20 хвилин. Тільки коли частота серцевих скорочень і температура тіла нормалізуються, ви зможете одягнутися і піти додому.

Найкраще спланувати процедури так, щоб вони були останнім пунктом вашої діяльності в певний день. Не ходіть в сауну голодним або відразу після їжі. Перед процедурою не вживайте алкоголь і не займайтеся інтенсивними фізичними вправами. Перебуваючи в сауні, будьте тихі та ввічливі, пам’ятаючи, що це місце спокою та відпочинку.

Що дає вам сауна? Переваги.

Регулярне відвідування сауни має ряд переваг для здоров’я та краси. Ефективно очищає організм від токсинів завдяки інтенсивному потовиділення. Зміцнює імунітет, загартовуючи і стимулюючи організм до вироблення лейкоцитів (підвищення температури тіла в сауні організм сприймає як легку лихоманку, що стимулює імунну систему). Під час відвідування сауни він прискорює серцевий ритм і метаболізм, що призводить до прискореного спалювання калорій (сауна сприяє схудненню) і покращує роботу серцево-судинної системи. Крім того, сауна розслабляє і покращує зовнішній вигляд шкіри.

Кому не варто відвідувати сауну? Протипоказання.

Незважаючи на численні переваги, не всі можуть безпечно користуватися сауною. Найпоширенішими протипоказаннями до відвідування сауни є:

  •      інфаркт міокарда (до 6 місяців)
  •      всі запальні захворювання, в тому числі гострі ревматичні захворювання
  •      нестабільна артеріальна гіпертензія
  •      ракові захворювання
  •      епілепсія
  •      клаустрофобія
  •      вагітність (особливо на ранніх термінах)

Відпочинок в сауні – чудовий спосіб розслабитися після важкого дня. Зменшує негативний вплив стресу, розслабляє, заспокоює болі різного походження, стимулює кровообіг, покращує зовнішній вигляд і стан шкіри. Варто наслідувати приклад фінів і регулярно відвідувати сауну, щоб якомога довше насолоджуватися своїм здоров’ям і самопочуттям.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner